Bez kategorii

Ugoda czy pozew? Kalkulator obliczy, ile może zyskać Frankowicz

Frankomat.com.pl to adres strony, która powinien odwiedzić każdy Frankowicz. Tutaj znajduje się kalkulator i porównywarka, dzięki którym w kilka minut można obliczyć kwotę możliwą do uzyskania na drodze sądowej oraz porównać oferty kancelarii z całej Polski.

Frankomat – kalkulator dla Frankowiczów

Nadal wielu Frankowiczów nie podjęło żadnego działania, aby uwolnić się od kredytu frankowego. Tymczasem dostępne możliwości: ugoda lub ścieżka sądowa, sytuują kredytobiorcę w znacznie lepszej pozycji. Oczywiście najkorzystniejszą opcją jest unieważnienie umowy o kredyt. Zawarcie ugody z bankiem to zaledwie ⅓ tego, co Frankowicz może zyskać wygrywając z bankiem w sądzie.

Z najnowszych statystyk wynika, że aż 97% spraw kończy się wyrokiem korzystnym dla kredytobiorcy. Ile można zyskać? Obliczy to kalkulator frankowicza na frankomat.com.pl. Wystarczy podać kilka informacji: nazwa banku, data podpisania umowy kredytowej, kwota zobowiązania, liczba rat, ilość transz kredytu, wysokość marży banku.

Po podaniu tych danych kalkulator frankowy podaje orientacyjną sumę korzyści, które są możliwe do uzyskania na drodze sądowej.

Porównywarka ofert kancelarii frankowych

Frankomat to także miejsce, gdzie w dosłownie 3 minuty można porównać oferty kancelarii, które specjalizują się w sprawach frankowych. Baza ofert jest na bieżąco aktualizowana i obecnie narzędzie porównuje 120 ofert dla frankowiczów.

Tutaj podobnie, jak w przypadku kalkulatora, należy podać najistotniejsze dane z umowy frankowej, a system wskaże kancelarie które mogą się podjąć prowadzenia danej sprawy. Ponadto użytkownik porównywarki otrzymuje informację, ile będzie wynosić wynagrodzenie kancelarii.

Dlaczego warto złożyć pozew frankowy?

Frankowiczów do złożenia pozwów przeciwko bankom zachęca ukształtowana linia orzecznicza. W polskich sądach najczęściej zapada wyrok, który skutkuje unieważnieniem umowy frankowej. Jest to bezwątpienia najkorzystniejsze dla kredytobiorcy rozwiązanie problemu frankowego.

16 lutego br. w sprawie dot. frankowiczów wydał swoją opinię rzecznik Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Rzecznik wskazał, że bank z uwagi na nieuczciwe zapisy w umowie o kredyt frankowy nie może się domagać od kredytobiorcy wynagrodzenia za korzystanie z kapitału. Choć to tylko opinia, a nie wyrok, to bez wątpienia zachęca do złożenia pozwu przeciwko bankowi.

Ugody, które proponują banki nie są atrakcyjne. To co może zyskać na nich frankowicz jest niewspółmierne do tego, co jest do uzyskania na drodze sądowej w ramach odfrankowienia czy unieważnienia umowy.

Inne artykuły

Masz pytania? Skontaktuj się z naszym konsultantem.

Koszt połączenia zgodny z taryfą Twojego operatora.

+48 22 167 86 00